zadziałaj dla siebie

Siłownia, aerobik, bieganie… Co wybrać?

Podejmując decyzję o zrzuceniu kilogramów często stajemy w obliczu pytania o to, jak mamy się za to zabrać?

 
Na ogół o diecie wiemy o wiele więcej niż na temat aktywności fizycznej oraz tego, jak wysiłek powinien wyglądać, by przyniósł oczekiwane efekty. Wtedy obmyślamy plan działania: może by tak się zapisać na aerobik? A może na siłownię? Albo lepiej będzie jednak pójść basen…

Tak naprawdę każdy ruch jest wysoce wskazany. Każda umiarkowana aktywność fizyczna umożliwia poprawę kondycji, układów: oddechowego, krążenia, kostnego i oczywiście pozwala spalić kalorie. Ponadto ma również duże oddziaływanie psychologiczne. Otóż jak wynika z badań, osoba systematycznie uprawiająca sport czuje się na ogół bardziej pewna siebie i bardziej atrakcyjna. Ponadto podczas ćwiczeń fizycznych wydzielają się endorfiny, które sprawiają, że czujemy się zadowoleni i szczęśliwi.


Ważne jest, byś wybrał dla siebie taką dyscyplinę sportu, która będzie sprawiała, że z wielkim zapałem będziesz przystępował do kolejnego treningu. Ćwiczenia fizyczne nie mogą być katorgą. Powinny być nieodzownym składnikiem Twojego życia.

Często jednak jest tak, że chciałoby się dobrać taką dyscyplinę sportu, które ułatwiłaby osiągnięcie specjalistycznych celów, np. spalenie tkanki tłuszczowej, zwiększenie masy mięśniowej, poprawa siły ogólnej bądź wybranych grup mięśniowych, wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, poprawa proporcji w sylwetce itp. Może się również zdarzyć sytuacja, że tak bardzo spodoba Ci się dyscyplina, którą zacząłeś uprawiać, że chciałbyś zapisać się do jakiejś sekcji, klubu sportowego czy powalczyć na zawodach czy turnieju.


Zatem wiele może być celów, dla których chcielibyśmy uprawiać sport. Wtedy już należy wiedzieć, jaki sport cele te nam pomoże zrealizować.

 

Ewelina Wieczorek

www.epicentrumzdrowia.pl

www.dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl/blog-dieta-cwiczenia-odchudzanie