zadziałaj dla siebie

szukaj

Rewolucja w odchudzaniu - magiczne hasło dla zysku

                                        

Dieta kapuściana, optymalna, South Beach, obecnie dieta Dukana… do tego liczne suplementy na odchudzanie, herbatki, żele wyszczuplające uda i pośladki oraz przyrządy do ćwiczeń domowych. To wszystko miało swoje okresy świetności i cieszyło się wielkim zainteresowaniem osób odchudzających się.
Większość osób przerobiła na sobie choć jedną z powyższych metod na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej (może Ty również?). I co ciekawe, żadna z nich nie pomogła NA DŁUŻEJ cieszyć się szczupłą sylwetką, a mimo to nazywała się „wielką rewolucją w odchudzaniu” albo „przełomem w branży odchudzającej”.

Dobra nazwa i ciekawe hasło promujące produkt to podstawa sukcesu


Przyjrzyjmy się hasłu: „rewolucja w odchudzaniu”. Czy nie brzmi fantastycznie? Rewolucja oznacza nic innego jak pewnego rodzaju przełom, początek wielkich zmian. Ma niewątpliwie pozytywny wydźwięk, dlatego ów hasło jest tak często stosowane w celach komercyjnych. I co najważniejsze – z oczekiwanym skutkiem. W branży odchudzającej efektem jest bowiem lawinowe natarcie klientów (głównie kobiet) na dany produkt czy usługę. Nie ważne, czy to suplement diety, herbatka spalająca, książka o diecie-cud, zabiegi na cellulit. Ważne, że obiecują ubytek masy ciała czy zbędnego tłuszczu. Często szybko i bez wysiłku. I to właśnie wykorzystują producenci owych produktów czy usług.

 

Sprytne zmiany nazw produktów

 

Jakiś czas temu robiąc zakupy przez Internet, natrafiłam przypadkiem na jedną z aukcji, która mnie mocno zaintrygowała. Sprzedaż dotyczyła środka rzekomo odchudzającego z wyciągiem z… kapusty (właśnie dlatego mnie zaintrygowała). Sprzedawcy obiecywali utratę kilku kilogramów w tydzień i to miało postępować przez kilka następnych tygodni. Zaciekawiło mnie, na jakiej zasadzie kapusta miałaby odchudzać… A jeśli nawet tak by było, to czy nie wystarczyłoby kupić sobie po prostu pięć kilo kapusty, poszatkować i wsuwać, zamiast zażywać suplement ze sproszkowanym wyciągiem z ów warzywa? No ale cóż, obserwowałam aukcję przez kilka miesięcy i ze zdumieniem liczyłam sprzedane pudełeczka z magicznym proszkiem. Wielu ludzi brało po kilka opakowań na raz, bo cena nie zdawała się być wygórowana (tzn. była niższa niż ceny innych suplementów). Po kilku miesiącach, gdy sprzedaż sięgała zenitu, nagle aukcja się… zakończyła. Dlaczego?


Niektórzy handlowcy/ producenci mają na celu sprzedać krótką serię jakiegoś produktu, by po paru miesiącach zmienić login, hasła, adresy, opakowania i działać sobie dalej, tyle, że pod innymi nazwami. W ten sposób unikają odpowiedzialności za brak obiecanych efektów czy za ewentualne skutki uboczne. To się nazywa dopiero biznes!

 

Fabryka leków placebo

 

W tym miejscu pragnę podzielić się Tobą pewną sytuacją. Otóż niedawno korespondowałam ze znajomym, który pracował przez długi czas w branży farmaceutycznej (głównie tej związanej z odchudzaniem). Po rozmowie na nasze prywatne tematy, zaczęliśmy pisać nieco o sprawach zawodowych i o tym, czym się obecnie zajmujemy. Gdy padło słowo: odchudzanie, znajomy mój stwierdził, że (cytuję): „ludzie wypiliby nawet kwas solny gdyby im obiecać, że dzięki temu schudną kilka kilo bez racjonalnej zdrowej diety i bez ruchu. Ludzie stale kupują różne herbatki, zioła i tabletki. Widziałem to każdego dnia, gdy tam pracowałem”.

Stwierdził ponadto z pełnym przekonaniem: ”… gdybym miał kilkaset tysięcy złotych na zbyciu to zainwestowałbym w jakąś małą fabrykę tabletek placebo. Do tego zrobiłbym krzykliwą kampanię reklamową z jakąś szczupłą dziewczyną i cieszyłbym się z rosnących w szybkim tempie zysków. Gdyby sprzedaż nagle zmalała, to dorzuciłbym herbatkę ziołową jakiegoś doktorka, potem znowu coś nowego i tak robiłbym w kółko. A otyli ludzie i tak będą cały czas grubi, bo przecież o to chodzi większości producentów tych wynalazków, by ludzie nie chudli. Bo jak wszyscy pochudną, to na kim producenci będą zarabiać? To chyba jasne, że to musi się jakoś kręcić…”.


Kiedy zapytałam go, czy naprawdę tak by zrobił jak mówi, powtórzył z przekonaniem, że owszem, tak właśnie by zrobił, gdyż ludzie polubili życie w ułudzie i stale snują wizję sukcesu bez wysiłku w jakiejkolwiek dziedzinie życia. To prostsze niż budować sukces krok po kroku. Akurat z tym, co powiedział na końcu trudno się nie zgodzić.

 

Nie ma cudów w odchudzaniu

 

Szczerze Ci powiem, że nic nowego mi mój znajomy nie powiedział, bo ja od dawna wiem, jak to wszystko wygląda po tamtej stronie. Będąc jeszcze na studiach i przyglądając się z zaciekawieniem rozwijającej się w szybkim tempie branży zdrowotnej i odchudzającej, dowiadywałam się, jak to wszystko działa i do czego zmierza. Jedni ludzie wykonywali swoją pracę uczciwie, drudzy nie. Jedni działali tak, jak opisał to mój znajomy, inni zaś postawili na wiarygodność. Ci pierwsi tłumaczyli swoje przedsięwzięcia tym, że skoro ludzie są tak głupi i naiwni, to niech dalej sobie będą, a oni dzięki nim obłowią się w banknoty. Drudzy zaś stwierdzili, że nie można budować marki i renomy firmy na kłamstwie oraz niewiedzy klientów.

 
Po tych wszystkich obserwacjach postanowiłam pomagać. W tym celu od kilu ładnych lat uczę i uświadamiam w temacie żywienia człowieka i sportu wszystkie zainteresowane osoby. Staram się bazować w swojej pracy zawodowej na tym, co rzeczywiście skuteczne i sprawdzone. Cały czas szukam nowych rozwiązań, ciekawych inspiracji do tego, by można było ułatwić ludziom pracę, jaką jest odchudzanie, bo zdrowe i bezpieczne odchudzanie to nic innego jak systematyczna, wytrwała praca nad sobą, nad swoimi przyzwyczajeniami, nad nałogami, to ćwiczenie silnej woli w pewnych określonych sytuacjach.

Jednak taki wysiłek się opłaca i co więcej, wielu ludziom sprawia wielką przyjemność. Znają przez to swą wartość i mają satysfakcję z osiągnięć, które zawdzięczać mogą tylko i wyłącznie sobie oraz ewentualnie ludziom z nimi współpracującym.


Nie można twierdzić, że odchudzanie jest proste jak bułka z masłem, bo to przecież nieprawda.


I w tym miejscu powinnam zareklamować się jak inni: moja firma EPICENTRUM ZDROWIA pomoże Ci w utracie zbędnych kilogramów, możesz skorzystać z dostosowanego dla Twoich potrzeb i stylu życia planu żywieniowego oraz zapisać się do nas grupowe treningi fitness… itp. itd.
Jednak inicjatywa musi wyjść z Twojej strony. Jeśli myślisz rozsądnie, pragniesz żyć zdrowo, chcesz polepszyć kondycję, to zainwestuj w siebie. W zasadzie nie musisz nawet wydawać pieniędzy. Spacer nie kosztuje… Wystarczą dobre buty, odpowiedni ubiór (zależny od pory roku) i czasami parasol. Możesz zrobić to już teraz, po skończeniu lektury artykułów, które właśnie czytasz. Robienie obiadu może zaczekać, serial i orzeszki również…


Zdrowie to bardzo ważna wartość ludzkiego życia i nie można pozwolić na to, by zajmowali się nią ludzie, którzy za główny cel stawiają sobie realizację własnych planów biznesowych. Do tego nie możesz nigdy dopuścić.

 

Ewelina Wieczorek

www.epicentrumzdrowia.pl

www.dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl/blog-dieta-cwiczenia-odchudzanie