zadziałaj dla siebie

Konsekwencja cechą ludzi sukcesu

Ludzie w różny sposób realizują swoje cele. Jedni są bardziej wytrwali, inni mniej. Jedni rwą do przodu bez oglądania się za siebie, inni wręcz przeciwnie – zwlekają z pewnymi decyzjami. Ma to różne przyczyny, ale jedną z nich są niewątpliwie różnice charakterów. Mimo tego pewne pożądane cechy można w sobie rozwijać, a inne zminimalizować.

 

Wyobraź sobie sytuację, kiedy człowiek prowadzący swoją firmę zaczyna coraz to nowszą inwestycję i w połowie jej realizacji rezygnuje, przestając się tym przejmować. I tak w kółko. Można się domyślić, że żaden z niego biznesmen. Nigdy nie dojdzie ani do wielkich pieniędzy ani do osiągnięcia pełni satysfakcji, ani nie sprawi, że jego firma znajdzie uznanie wśród klientów.

Tak samo możemy powiedzieć o człowieku, który stale zaczyna toczyć walkę ze zbędnymi kilogramami, a kiedy jest już w połowie drogi do celu – odpuszcza. On podobnie jak ten pierwszy, nie dojdzie do swojej wymarzonej masy ciała, ani nie zapewni sobie w ten sposób lepszego zdrowia, ani nie poczuje satysfakcji z własnych dokonań.

Dlatego z pomocą przychodzi nam cecha, która okazuje się być niezbędna przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji oraz nowych wyzwań. Tą cechą jest konsekwencja. Co zrobić, by ją mieć?

Małe kroki

Najważniejsze jest dążenie do celu metodą małych kroków, czyli wyznaczanie sobie coraz to nowszych wyzwań i realizowanie ich. Jednym z przykładów może być założenie sobie, że nie jesz później niż o godzinie 19:00. Innym celem może być spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia, zaprzestanie dosładzania herbaty, albo to, że nie rezygnujesz ze śniadań, itp. Ważne, by cele były możliwe do osiągnięcia. Te, które wymieniłam wyżej, są jak najbardziej realne.

Po pewnym czasie warto pomyśleć o ćwiczeniach fizycznych. Tutaj też przyjmij metodę małych kroków, a nie zniechęcisz się po dwóch tygodniach.

A co w razie kryzysu?

Kiedy masz gorszy dzień nie rezygnuj ze swoich planów. Nic Ci to nie da. Ani nie polepszy Twojego samopoczucia, ani tym bardziej nie przybliży Cię do celu. Naucz się więc radzić sobie w takich sytuacjach. Weź kartkę papieru i wypisz, co (oczywiście oprócz jedzenia) sprawia Ci przyjemność. Słuchanie muzyki, czytanie książki, może rozmowa ze znajomym, śpiewanie ulubionych piosenek, spacer z mp3 lub taniec? Poszukaj zatem alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego i zakoduj je sobie w umyśle. Wówczas w sytuacji stresowej będą w pierwszej kolejności – wyprzedzając jedzenie - do Twoich usług.

 

Ewelina Wieczorek

www.epicentrumzdrowia.pl

dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl/blog-dieta-cwiczenia-odchudzanie